PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461560}

Torturowani

The Tortured
6,0 6 367
ocen
6,0 10 1 6367
Torturowani
powrót do forum filmu Torturowani

Daję dosyć niską ocenę (film mi się podobał) ale zakończenie mnie rozczarowało. Czuję taki
niedosyt, chciałabym coś więcej np. reakcja rodziców Bena na ich pomyłkę, dalsze ich działania z
mordercą syna, co stanowi wszczęli w związku z samobójstwem torturowanego i czy rodzice
zostawili jakieś ślady dzięki którym oni dowiedzieliby się o ich pomyłce (winie, nawet w sumie
zbrodni). Oj to by się zrobiło CSI kryminalne zagadki, jednak mnie ciekawią dalsze losy. Film na
plus odwet rodziców, cierpienie, rozterki. Nazwa nie przyciągająca jednak warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
nieobecna1

nieprzyciągająca*

ocenił(a) film na 7
nieobecna1

może tak się to skończyło, żeby mieć możliwość stworzenia 2 części...

ocenił(a) film na 8
nieobecna1

Jaka pomyłka?
Przeinterpretuj list jaki im zostawił.

ocenił(a) film na 7
lijon

To klasyczna pomyłka raczej tragedia :) Torturowali nie tego,co trzeba

ocenił(a) film na 7
lijon

Napisał ,że nie zniesie już więcej tortur. Ja się pytam jakich tortur skoro to nie jego torturowali??
Poza tym ,dziwny zbieg okoliczności - jeden i drugi więzień są tak do siebie podobni , że ta para ich nie poznała??
I skąd ten koleś znał imię ich syna?
Ogólnie film fajny - zrobiłabym dokładnie to samo. Nie ma ,że kara więzienia czy bezbolesny zastrzyk w karze śmierci.
Osobiście dorzuciłabym jeszcze kilka innych tortur - bardziej bolesnych...

ocenił(a) film na 7
Agatkak0_2

OOO nie znałem cie z tej strony ;0 Tak,torturowali tego,co pisał list,czyli nie tego,co trzeba. Jednak w samym liście nie ma ani jednego zdania,w którym autor przypisywałby sobie zbrodnię,mówił tylko-tak jak napisałaś-że nie zniesie już więcej tortur(to nie jest przyznanie się do winy). kolo znał imię chłopca od samych rodziców. Podczas jednej ze scen jego katuszy rodzice,w rozmowie między sobą,wspominali,jak nazywał się chłopiec(co nie umknęło uwagi rzeczonego nieszczęśnika). Dlaczego torturowany,na rozkaz matki,przyznał się do zbrodni i wypowiedział imię jej syna ? Odpowiedz jest prosta:aby zaoszczędzić sobie kolejnych męczarni,choćby na tych kilka sekund. Musimy jednak pamiętać,że zeznania uzyskane pod wpływem zadawania niewyobrażalnego bólu,przestają przedstawiać jakąkolwiek wartość

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

Kolo od listu samobójczego nie był zwyrodnialcem. Skazano go za oszustwa podatkowe

ocenił(a) film na 7
Gladiator1000

to po co ten list?przeciez to nie był ten co potrzeba.

Sol1987

Bo naprawdę miał amnezję. I popełniając samobójstwo myślał, że jest mordercą tego dziecka. Chory film.

ocenił(a) film na 7
Agatkak0_2

No właśnie jak wyjął lutownicę to myślałem, że w końcu dostanę scenę pt. "lutownica in the ass", a tu lekki zawód. Dorzuciłbym jeszcze waterboarding, amputacje różnych części ciała, zabawy z oczami itp. W razie czego możesz na mnie liczyć ;)

ocenił(a) film na 7
Pyrogenus

Hahaha oki. Mam nadzieję,że w razie czego jesteś dobry również w ukrywaniu zwłok bądź ich części ;)

ocenił(a) film na 7
Agatkak0_2

Damy radę ;) A masz kogoś do utylizacji?

ocenił(a) film na 7
Pyrogenus

Ostatnio czytałam o kwasie ;)

Agatkak0_2

O Cholera @Agatkak0_2 Dalas ocene 7 a w ogole nie zrozumialas o czym byl film XD Porwali zlego goscia, ktory w wypadku dostal uderzyl sie w glowe, dostal amnezji i nic nie pamietal. Obudzil sie onu wmowili mu ze zabil ich syna. Poniewaz mial luke w pamieci bo tych wszystkich torturach uwierzyl w to. Zabil sie myslac ze jest morderca i zasluguje na swoj los, a tak naprawde byl potencjalnie dobrym i kochajacym czlowiekiem, tylko nie pamietal swojego zycia. (On jechal do wiezienia za oszustwa podatkowe, co nie jest moralne, ale nie znamy jego powodow)
Tylko dla tego ten plot twist na koncu sprawil ze ten film byl naprawde dobry

nieobecna1

Trupa prędzej czy później ktoś odnajdzie. Zrobią badania DNA i się zorientują, że był to koleś z furgonetki. Nawet jeżeli dobrze trupa schowają i odnajdzie się po latach jako szkielet, będzie możliwy do zidentyfikowania. Chyba, że roztopią cale ciało razem ze szkieletem w jakimś kwasie. Prawdopodobnie jednak będzie zakopany gdzieś w pobliżu tego domostwa. Zabity zostanie powiązany z mordercą dziecka, bo miejsce jego spoczynku będzie w pobliżu tego domostwa (meliny psychopaty). W wydziałach zabójstw pracują raczej bystrzy chłopcy. Policja przeszuka dom by sprawdzić co się tam działo. Znajdą ślady krwi, resztki ciała, włosów, DNA, tego nie da się pozbyć nawet najlepszymi detergentami. Policja zrekonstruuje wydarzenia, nawet na podstawie tych skromnych śladów i kapną się, że człowiek był przed śmiercią mocno torturowany. Znajdą również DNA sprawców, włosy, paznokcie etc. Zacznie im już coś świtać a małżeństwo stanie się podejrzane (mieli motyw, zemstę), to będzie jednak za mało by ich aresztować. Zaczną więc przesłuchiwać sąsiadów i trafią do gościa z psem, który potwierdzi, że ich widział w tym domu. Wtedy będą mieli już wystarczające dowody by ich aresztować. Pobiorą od nich DNA i skojarzą z tym znalezionym na miejscu kaźni.
To wystarczy. Dostaną za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem dożywocie. A morderca ich dziecka wyjdzie na wolność po 10.
Tyle w temacie CSI.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones